Harangozó Márta: Márkus László (Márkus László színművész által aláírt példány)
Szerző
Harangozó Márta
Szerkesztő
Horváth Tibor
Róla szól
Márkus László
Lektor
Barabás Tamás
Lengyel György
Fotózta
Szabó Judit
Ifjúsági Lap-és Könyvkiadó Vállalat(Budapest)
,
Kiadói fűzött kemény papírkötés
, 173 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv:
Magyar
Méret:
23 cm x 14 cm
ISBN:
963-422-623-X
Aukció vége:
2020-10-25 20:00
Aukciós tétel adatai
Budapest, 1984, Ifjúsági Lap-és Könyvkiadó Vállalat (Zrínyi Nyomda, Bp.), 173 p. + [2] p. + [48] t.: ill.
Aukciós jelenlegi tétel részletes leirata
Márkus László színművész által aláírt példány. Márkus László. Írta: Harangozó Márta. A címlapon Márkus László színművész tollal beírt aláírása látható. Szövegközti, fekete-fehér, feliratozott fotókkal, valamint tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. Fotók: Szabó Judit, Márkus László archívuma, MTI. Borítóterv: Halmos Imre. Nyomtatta a Zrínyi Nyomda Budapesten. Kiadói fűzött kemény papírkötésben lévő példány feliratozott, Márkus László színművész színes fotójával illusztrált címfedéllel, feliratos könyvgerinccel és hátlappal, tiszta belívekkel, hiánytalan, jó állapotban. A kötet szerzője, Harangozó Márta (Vörösberény, 1941 - Budapest, 2013) újságíró, művészettörténész, író. A Pesti Hírlap, a Pesti Riport munkatársa. A kötet főszereplője, Márkus László (Budapest, 1927. június 10. – Budapest, 1985. december 30.) rendkívüli tehetségű, sokoldalú, sikeres, magyar színművész. Jellegzetes, fanyar, egyedi humorát bohózatokban, vígjátékokban, színművekben remekül érvényesítette. Mély jellemláttató, empatikus képességeit pedig drámai szerepekben mutatta meg nagy sikerrel és átéléssel. Márkus László szinkronszerepeiben számos, a filmvásznon megelevenedő ikonikus alaknak kölcsönözte hangját. Ilyen a "Frédi és Béni, avagy a két kőkorszaki szaki" amerikai rajzfilmsorozat, amit Magyarországon a Magyar Televízió mutatott be az 1960-as évek végén. Széles körű ismertségét annak köszönheti, hogy a klasszikus magyar változat szövegét Romhányi József írta, és szemben az eredetivel, végig rímekbe szedett és nyelvi játékokkal tűzdelt párbeszédek festik alá a képsorokat.
Fülszöveg
Tovább
Fülszöveg
"...Én csodálom Laci színházszeretetét és hivatástudatát. Mindig is csodáltam, már csak azért is, mert én még ilyen megszállott színházimádattal nem találkoztam, különösen a pályán néhány évtizedet eltöltött embereknél. Már én is érzem magamban a kopásokat, a hitnek, a lendületnek a fogyását, a lassú kiveszését; Lacinál ezt nem lehet tapasztalni. Ő még mindig olyan energiákkal képes hadakozni, érvelni, perelni, mintha tegnap óta volna a pályán. Először mindannyian úgy vagyunk, hogy hű! most aztán megváltjuk a világot. De annyi csapás, rúgás, csalódás éri az embert, hogy már nem akar meghalni a színházért; Laci még mindig, ő előadás előtt odamegy a pénztárhoz, és megkérdezi, hány jegy kelt el. Mi ez? Mi ez a fantasztikus odaadás, áldozatkészség?... Laci minden este magára vállalja az egész színházat, és ez egy óriási dolog."
Vissza
Amennyiben az utolsó 5 percben licit érkezik, a lejárati időpont további 5 perccel módosul.
Leütési ár:
25.000 Ft
Licitek száma: 8
Ft
Minden aukción megnyert tétel után 15% árverési jutalékot számolunk fel, amely jutalékot a megnyert árverést követően a vételár alapján azon felül kell megfizetni!
Felhasználási feltételek elfogadása
MINDEN AUKCIÓN VETT TÉTEL UTÁN A LEÜTÉSI ÁR + 15% ÁRVERÉSI JUTALÉK FIZETENDŐ!
Aukciós szabályzatunk módosult! A változást piros színnel jelöltük szabályzatunkban. Kérjük, az első licitálás megkezdése előtt figyelmesen olvassa el az Általános Szerződési Feltételeinket, valamint az Aukciós szabályzatot.
Az Antikvarium.hu aukciós felületének részletes szabályai és technikai leírása.
Az Antikvárium.hu Kft. aukciós felületének részletes szabályai és technikai leírása itt.